BarcelonaHiszpania jest krajem, który najczęściej wybieramy na wczasy. Odznacza się wyjątkowo sprzyjającym i ciepłym klimatem a także przepięknymi zabytkami. Oczywiście największa popularnością cieszą się bilety lotnicze do Madrytu. Madryt jako stolica pełni bardzo ważny ośrodek kulturalny i turystyczny. Jednak w Madrycie zwykle jest bardzo tłoczono, a ceny szczególnie hoteli często zniechęcają do podróżowania. Można także wybrać inne hiszpańskie miasta, aby poczuć wyjątkowy klimat tego wspaniałego kraju.

Jednym z ciekawych turystycznie miast jest Barcelona. Do najważniejszych atrakcji należy la Rambla czyli najsłynniejsza alejka Barcelony. Dużą popularnością cieszy się Park Gueel, który jest centrum wypoczynkowym i relaksacyjnym miasta. Miło można spędzić czas w porcie Vell, w którym znajduje się mnóstwo hoteli, galerii i restauracji. Barcelona jak cała Hiszpania odznacza się skłonnością do zabaw i wielkich widowisk artystycznych. Nie możemy nie wziąć udziału w wieczorach flamenco, w którym możemy podziwiać tancerki wykonujące hiszpański taniec a także zjemy regionalne przysmaki i spróbujemy hiszpańskich trunków. Hiszpania posiada wiele ciekawych miejsc. Z Barcelony możemy łatwo dostać się na Costa Brava, czyli dzikie wybrzeże, które niegdyś pokrywała dzika roślinność. Kiedyś nikt by nie powiedział, że właśnie tutaj powstanie ogromne centrum turystyczne. Costa Brava to najbardziej szalone miejsce w Hiszpanii, gdzie życie nocne kwietnie na wysokich obrotach.

Bilety lotnicze do Barcelony możemy teraz kupić w niskich cenach w Ryanairze. Z portu lotniczego w Poznaniu polecimy do Barcelony w okolicach stu złotych. Ryanair jako tania linia lotnicza oferuje lot najlepiej tylko z bagażem podręcznym, który w irlandzkich liniach ma limit 10 kilogramów. Ryanair oferuje także zakup karty Mastercard Prepaid dzięki której ominiemy opłaty za wystawienie biletu lotniczego. Na stronie Ryanaira można także dokonać rezerwacjo hoteli. Oprócz biletów do Barcelony Ryanair sprzedaje bilety lotnicze w styczniu po 18 złotych. Mimo starań innych linii lotniczych Ryanair bezkonkurencyjnie jest najtańsza linią naszego kontynentu. Aby zwiększyć swoje zyski i zabierać na pokład większa liczbę pasażerów, postanowił zrezygnować z dwóch kabin toaletowych na pokładach samolotu, dzięki czemu będzie zabierał aż 196 osób jednorazowo w czasie lotu.