Ukraina jest przepięknym, lecz wciąż mało odkrytym miastem. Powodem jest fakt iż głównie pasażerowie wybierają raczej wczasy za granica na zachodzie Europy. Także linie lotnicze częściej oferowały połączenia z zachodnimi miastami. Obecnie się to jednak zmienia. Turystów coraz bardziej pasjonuje to co mało znane i właśnie tam kierują się na wczasy.

Lwów

Lwów to największe miasto zlokalizowane na wschodzie Ukrainy. Miasto stanowi centrum nauki, literatury i kultury polskiej na Ukrainie. Lwów posiada mnóstwo zabytków, których wartość została doceniona na światowej liście dziedzictwa Unesco. Na wyjątkowość miasta wpływa połączenie tradycji wschodniej Europy z wpływami zachodu. We Lwowie znajduje się ponad 50 zabytków z całej Ukrainy, głównie jest to: sobór świętego Jura, Katedra Łacińska, Kopiec Unii Lubelskiej. Dużą atrakcją jest także opera lwowska.

Bilety lotnicze do Lwowa oferuje Eurolot. Jeszcze nie wiadomo kiedy i jak często będą odbywały się kursy. Rejsy będą realizowane z portu lotniczego we Wrocławiu. Połączenie zostało specjalnie otworzone z okazji Euro 2012 jednak po zakończeniu mistrzostw będzie kontynuowane. Eurolot specjalizuje się w połączeniach krajowych, jednak w ostatnim czasie otwiera ich także coraz więcej za granicą. Połączeniem tylko na okres zimowy był Poprad. Jednak Słowacja okazała się tak atrakcyjnym kierunkiem, że została włączona na stałe do siatki lotu.

Ukrainą nie tylko zainteresował się Eurolot ale także i Ryanair. Od maja irlandzki przewoźnik będzie latał do Kijowa i Doniecka. Loty będą obsługiwane z Francji i Wielkiej Brytanii. Również te połączenie spowodowały mistrzostwa organizowane w czerwcu. Bardzo możliwym jest jednak że również będą realizowane przez dłuższy czas. Ryanair jest jedną z najpopularniejszych tanich linii lotniczych. W Polsce stacjonuje na wszystkich portach lotniczych. Najlepiej jednak tą linia latać tylko z bagażem podręcznym, gdyż on znajduje się w cenie biletu. Ryanair wraz z nadejściem wiosny zachęca cenami do realizacją nowych tras i połączeń.

Lwów